המדריך המלא: שיפוצים ועבודות בגובה - נטו שיפוצים
שיפוצים

שיפוצניק איכותי עם נטו שיפוצים

שיפוצניקים מקצועיים בפריסה ארצית


המדריך המלא: שיפוצים ועבודות בגובה

פורסם על ידי אפר 21, 2018 ב טיפים לשיפוץ | 0 תגובות

 

סובלים מבעיה של רטיבות? ניתוק של אריחים ממעטפת הבניין? ההחלטה על שיפוץ בנייני מגורים  יכולה להיעשות בשל מגוון רחב של סיבות שונות, החל מליקויים ומפגעים שנחשפים או בלאי טבעי שנוצר במרוצת השנים, דרך הצורך בחיזוק יסודות רעועים וכלה ברצון להקנות לחזית הבניין מראה אסתטי וחדיש על מנת לשפר את איכות החיים ולהעלות את ערך הנכס. עם זאת, הניסיון מלמד שהדיירים תופסים יוזמה בעיקר במקרים של חדירת רטיבות לתוך הדירות בעקבות איטום לקוי, בעיות וסתימות בתשתית האינסטלציה ובמצבים קיצוניים של הזנחה קשה, זאת לאחר הוצאת צו מבנה מסוכן מצד הרשויות, המחייב את הדיירים לערוך שיקום וחיזוק יסודותיו של המבנה בהתאם להוראות הצו ובליווי של מהנדס קונסטרוקטור.

 

קיום אספת דיירים וקבלת הצעות מחיר

הנעת היוזמה לשיפוץ הבניין לכדי שיפוץ בפועל תלויה במידה רבה בחוזקו והאסרטיביות של ועד הבית, מאחר ושיפוץ מבני מגורים מהווה פרויקט רחב היקף שעשוי להסתכם בכמה מאות אלפי שקלים, כך שעולה הצורך בגיוס תמיכתם של מרבית הדיירים, תוך כדי התחייבות לעמידה בתשלומים. ההחלטה על אופיו והיקפו של השיפוץ צריכה להתקבל באספת דיירים, כשבשלב שלאחר מכן יש לבצע סקר שוק ולבחון כמה הצעות מחיר של קבלנים שונים. שיפוץ המבנה עשוי להיות פרויקט פשוט ולהסתכם בעבודת שפכטל ו\או תיקונים קלים, אך הוא עלול, כאמור, להיות כרוך בעבודות איטום או שיקום מורכבות ולעלות מאות אלפי שקלים, לפיכך מומלץ לדרוש מנציגי החברות הקבלניות להופיע בפני נציגי הבניין ולספק הסברים ברורים בכל הקשור לתוכן המפרט המומלץ סוג החומרים ושיטת העבודה בטרם בחירת קבלן כזה או אחר, זאת כדי להבטיח החלטה סופית מושכלת.

 

מינוי קבלן מקצועי: חוזה התקשרות עם הקבלן

במהלך ההתקשרות עם קבלן השיפוצים, חלה על דיירי הבניין האחריות למינוי קבלן מקצועי המחזיק באישורים המתאימים לעבודה בגובה. בהיעדר אישורים מתאימים, עלול להיווצר מצב שבו חברות הביטוח מתנערות מאחריות לכיסוי הנזק במקרה של תאונה. באופן כללי, ישנן כמה בדיקות שכדאי לערוך על מנת להבטיח מראש שמדובר בקבלן איכותי:

חוזה התקשרות עם הקבלן יש להקפיד שהחוזה עם הקבלן יכלול בתוכו סעיפים המטילים את האחריות לכל פגיעה בגוף ו\או ברכוש על הקבלן וקבלני המשנה המועסקים באמצעותו. סעיפים נוספים שאותם יש לכלול בחוזה הם מחויבותו של הקבלן לאישורים הנדרשים לעבודות בגובה, בהם ביטוח קבלנים עם כיסוי צד ג, ופיקוח על הפרויקט על ידי מהנדס מקצועי שחתום אף הוא על החוזה.

אימות פרטי הזיהוי של הקבלן חובה לוודא שפרטי הזיהוי שהקבלן מספק הם אכן שלו, מאחר וישנם לא מעט בעלי מקצוע קטנים העובדים תחת שמם ו\או אישוריהם של קבלנים גדולים יותר וללא ידיעתם ואישורם. מיותר לציין שבמקרה של תאונה ו\או נזק האחריות תוטל על כתפי הדיירים.

 

אישורים לעבודה בגובה

כשמדובר בשיפוץ מבנה מגורים חייב חוזה ההתקשרות עם הקבלן להכיל מספר אישורים הנוגעים לאופייה הייחודי של העבודה בגובה, על כל הסכנות המתלוות אליה והם:

אישור לעבודה בגובהמדובר באישור מטעם משרד העבודה המונפק לחברות לאחר מעבר סדנה להקניית שיטות עבודה נכונות בגובה והכשרה בכל הקשור לאמצעי מיגון במהלך עבודה בגבהים.

ביטוח קבלנים אין להסתפק בהבטחותיו של הקבלן שהוא מחזיק בביטוח קבלנים או בהצגת מסמך כוללני. חובה לוודא שהביטוח הקבלני שמציג הקבלן מכיל בתוכו באופן מוצהר את כל פרטי העבודה בפרויקט, לרבות הכתובת המדויקת של הפרויקט, סוג הפרויקט, היקף הפרויקט מבחינה כספית ופרטי הקבלן המלאים. ישנה נטייה בקרב קבלנים רבים שלא ליידע את חברות הביטוח בנוגע לפרויקט או על אופיו והיקפו האמתי, כך שבמקרה של תאונה ונזקי גוף ו\או רכוש, תתנערנה חברות הביטוח מהאחריות לכיסוי הנזקים.

סוג אמצעי המינוף רישיונות להפעלתםפרט נוסף שחייב להיות מסוכם בכתב כבר במעמד החוזה מתייחס לסוג אמצעי המינוף שבעזרתו תבוצע העבודה, כגון פיגום מיטות, מנוף סל, במות הרמה לגובה, סנפלינג וכיוצא בזה. בנוסף לאישורים לעבודה בגובה, מצריכים מנופי הסל ובמות ההרמה גם רישיון מלגזה, כך שחובה לוודא שיש לקבלן רישיון בתוקף ושאיש הביצוע על הכלי בפועל הוא אכן בעל הרישיון.

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *