סוגי מעכבי בעירה - נטו שיפוצים
שיפוצים

שיפוצניק איכותי עם נטו שיפוצים

שיפוצניקים מקצועיים בפריסה ארצית


סוגי מעכבי בעירה

פורסם על ידי מרץ 19, 2018 ב טיפים לשיפוץ | 0 תגובות

מעכבי בעירה מספקים מענה לצרכים שונים והם אלה שיכולים להציל אותנו מסכנה ממשית של שריפה. ישנם סוגים שונים של מעכבי בעירה, המהווים פתרון הן ללקוחות פרטיים והן לעסקים. הנה סקירה על הבולטים שבהם ומאפייניו של כל אחד מהם:

מעכב בעירה נוזלי – מעכב בעירה מסוג זה מיועד למשטחי עץ, בין היתר. הוא מתאים הן לשימושים פנימיים והן לשימושים חיצוניים. מורחים אותו ישירות על העץ, על הפרקט או על הדק החיצוני למשל, והוא מתייבש במהירות ואיננו נראה לעין. חומר זה שקוף לחלוטין והוא מעכב אש. לאחר מריחתו על המשטח ואם ייחשף לבעירה הוא יעכב אותה באופן משמעותי וימנע התלקחות מהירה. זהו חומר שאיננו רעיל וגם איננו מסוכן לסביבה. אפשר למרוח אותו על נייר, על קש, על פרגולה, על מבני עץ, על גדרות, על עץ קשה ועוד.

צבע מעכב בעירה – חומר מעכב בעירה נוסף הוא הצבע. הצבע משמש גם הוא לכיסוי של עץ, ברזל, גבס, בטון ומשטחים נוספים ואפשר ליישם אותו באמצעות ריסוס, גלגלת או הברשה. הוא על בסיס של מים, הוא איננו רעיל וידידותי לסביבה. זהו פתרון מעכב בעירה ברמה גבוהה, המתאים הן לשימוש פנימי והן לחיצוני. מוצאים אותו פעמים רבות על רשתות ניילון, על במבוק, על חומרי פלסטיק מסוגים שונים, על אריגים סינתטיים, על מסילות חיצוניות ועוד.

ציפוי לכה מעכב בעירה – סוג נוסף של מעכב בעירה הוא ציפוי הלכה. לצערנו ישנם לא מעט מקרים של דלקות ושריפות במבנים רבים, בחלקם הפנימי או החיצוני, היכן שנמצאים משטחי עץ או פריטים שבהם בדים מסוגים שונים. שימוש בציפוי לכה לצורך עיכוב הבעירה יכול להיעשות באמצעות ריסוס אותו מקום (עם לחץ אוויר או ללא) או על ידי הברשת הלכה ישירות על המקום. ניתן למרוח את הציפוי על רהיטים שונים בבית, הוא איננו רעיל, קל להשתמש בו וגם לא נראה לעין. מומלץ לבחור בציפוי המגיע בתצורת ריסוס לצורך ציפוי מלא ומושלם.fire

מעכב בעירה לפרקטים ולדק מעכב בעירה אחר הוא זה המיועד בעיקר לדקים (חיצוניים) ולפרקטים (כמותם אפשר למצוא בבתים שונים). הייחודיות של חומר זה הוא העובדה שהוא שקוף ומתייבש מהר מאד. הוא מגיע, בין היתר, בתצורת נוזל, מה שמאפשר לו לחדור לכל חלקים של הפרקט או הדק ולהציע כיסוי מלא ויעיל מאד. אפשרות נוספת היא להשתמש בו בתצורתו כריסוס כדי להשיג את התוצאות הרצויות. הוא מתאים לציפויי עץ מסוגים שונים הצבועים בצבעי מים ואפשר לערבב אותו עם הצבע כאשר מעוניינים לצבוע מחדש משטח דק או פרקט.

מעכב בעירה לבדים – בדים נוטים להתלקח במהירות וכאשר הם נמצאים סביבנו הם מהווים סכנה של ממש. מעכב בעירה לבדים סינתטיים מתאים לבדים המכילים למעלה מ-25 אחוז חומר סיתנטי. המעכב איננו חומר רעיל ואפשר לרסס אותו ישירות על הבד. הוא איננו מותיר אחריו סימנים ומתייבש במהירות. הוא ידידותי לסביבה וקל מאד לשימוש.

מעכב בעירה לבדי ריפוד – כאן מדובר בתרסיס מיוחד, המשמש כמעכב בעירה לבדי ריפוד. חומר מעכב בעירה מסוג זה מתאים גם הוא לשימוש פנימי או חיצוני ואפשר לרסס אותו ישירות על ווילונות, שטיחים, ריפודי ספות, כותנה וגם חומרים סינתטיים. לרוב משתמשים בחומר זה בבתי מלון, בבתי חולים, במסעדות ובמקומות ציבוריים שונים. החומר נספג ישירות בבד, חודר לעומקו ואיננו נשטף ממנו גם לאחר כביסות רבות מאד או ניקוי יבש. החומר עומד בתקנים מחמירים ומוצע בלות נוחה.

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *