קבלן שיפוצים רשום הוא הגשר שלכם בין השיפוץ המושלם לבין העבודה בשטח. הוא אחראי לפקח על התקדמות העבודה, התנהלות מול הספקים ומתן מענה לכל בקשה או שאלה שלכם. בגדול, הוא הזרוע המבצעת של השיפוץ שלכם. אתם מציירים לו תמונה של השיפוץ שברצונכם לעשות, והוא אחראי על הביצוע בפועל. אך במציאות, כל תחום השיפוצים בארץ סובל מכח אדם לא מיומן, וכתוצאה מכך עבודות שיפוץ רבות לא בדיוק תואמות את הציפיות. קבלנים רבים משתמשים בחומרים לא תקניים ומבצעים עבודה לא איכותית, שאינה עומדת בהנחיות של משרד הבינוי והשיכון. לא פעם שומעים על בעלי בתים שערכו שיפוץ בביתם, שהשאיר אותם עם בית הרוס וכמה עשרות אלפי שקלים פחות בחשבון הבנק. כדי להלחם בתופעה, משרד הבינוי והשיכון החליט למסד את התואר קבלן שיפוצים רשום. מדובר בקבלן שיפוצים בעל לפחות 5 שנות ותק של נסיון במקצוע, והוא רשום בפנקס הקבלנים כקבלן שיפוצים.

 

כמה דברים שכדאי לדעת על קבלן שיפוצים רשום

 

אומנם משרד הבינוי והשיכון יצרו את התואר 'קבלן שיפוצים רשום' במטרה להלחםקבלן שיפוצים רשום בחאפרים, ובכך להבטיח לציבור עבודה איכותית ואמינה, המצב בשטח מראה אחרת. קבלן רשום הוא בסך הכל קבלן שעוסק במקצוע לפחות 5 שנים, אין זה מעיד דבר על טיב עבודתו. כלומר אמינות והגינות אינן מובטחות פה, גם לא עמידה בזמנים או יחסי אנוש טובים. נכון שתמיד עדיף לעבוד עם קבלן בעל נסיון, אך לפעמים דווקא קבלן חדש בלי הרבה וותק, יעשה עבודה טובה לא פחות. בסופו של יום, מעבר למקצועיות (שגם היא לא מובטחת פה), מה שקובע הוא סוג הבן אדם שעומד מולכם. קבלן שיעניק לכם יחס אישי, שידאג להתקדמות העבודה בהתאם ללו"ז ויחסוך לכם כסף ודאגות מיותרות – זה הקבלן שאיתו תרצו לעבוד. בכל מקרה, ישנם מספרים דברים שכדאי להבהיר לפני שמתחילים בעבודות. דבר ראשון, תדרשו מהקבלן הצעת מחיר מפורטת, הכוללת את סוג העבודות, סוג וכמות החומרים הדרושים, לו"ז צפוי וכמובן מחיר. לאחר שתמצאו קבלן עם ההצעה המפתה ביותר, תסגרו איתו חוזה שיכלול את כל הפרטים הנ"ל. אל תשאירו שום דבר מחוץ לחוזה, כמו שנאמר ע"י חכמים : 'לא בכתב, לא נחשב'. לכן תדאגו שהכל יהיה רשום, ברור ומתועד, על מנת להימנע מאי הבנות בעתיד. דבר חשוב נוסף הוא עניין הביטוח – תוודאו שלקבלן יש ביטוח מקיף כולל צד ג'. אל תשאירו שום דבר לידי המקרה, תמיד עדיף להיות מכוסים. וכמובן אל תשכחו לדרוש אחריות על איכות העבודה (תכניסו סעיף זה לחוזה).

 

חברת נטו שיפוצים הינה חברה ותיקה ומקצועית בתחום. היא עובדת עם הקבלנים הטובים ביותר, שיעזרו לכם להגיע לבית משופץ ברמת הגימור הגבוהה ביותר. אנחנו דוגלים במקצועיות, אמינות והגינות, ולכן דואגים שכל עובדינו יהיו אנשים איכותים ומקצועים לפי כל סטנדרט אפשרי.