המדריך השלם לקניית נכס תקין: - נטו שיפוצים
שיפוצים

שיפוצניק איכותי עם נטו שיפוצים

שיפוצניקים מקצועיים בפריסה ארצית


המדריך השלם לקניית נכס תקין:

פורסם על ידי דצמ 2, 2020 ב טיפים לשיפוץ | 0 תגובות

אנשים רבים משקיעים את מיטב חסכונותיהם בקניית דירה. אז רגע לפני קניית אחד מהנכסים החשובים ביותר בחייכם כדאי לוודא שהנכס תקין וחסר כל ליקויים. לשם כך, בודק בתים הוא בעל מקצוע שתפקידו להעריך את הליקויים בנכס. הוא הוכשר לכך באופן ספציפי בעוד שרבים לא יודעים על מקצוע מסוג זה. 

כיצד נערך בדק בית?

בדק בית נערך לפני קבלת הנכס מהקבלן או לפני קנייה של נכס. מטרת הבדיקה הינה להבחין בליקויים שהמתעניין בנכס לא יכול להבחין בהם באמצעות שתי עיניו בלבד. במהלך הבדיקה, בודק הבית מגיע לנכס, מבצע בדיקה שאורכה מספר שעות ומתעד בכתב כל ליקוי שהוא מוצא בנכס. לבסוף, בודק הבית כותב דוח המפרט את כל הליקויים שיש לתקן. 

מתי יש צורך לערוך בדק בית?

בין אם אתם עומדים לרכוש בית ישן או בית חדש מומלץ לערוך בדק בית. באשר לבית חדש מקבלן, בעל המיומנות ידע להעריך את התשתיות החדשות של הקבלן ולדרוש עבורכם את התוצאה האופטימלית ביותר. 

באשר לבית יד שניה, יש לציין שמומלץ לעיתים פי כמה, להעריך את מצב התשתיות ולוודא שלא קיים בלאי שהיה באחריותו של המוכר לתקן. 

כאמור, בשני המקרים הללו נוכל למצוא ליקויים שלאו דווקא נראים לעין. לכן יש לשים לב שכל הליקויים עולים לשיח ומתוקנים. 

תחומי בדיקת הנכס:

במהלך הבדיקה, בודק הבית בוחן האם מערכת המים, החשמל, הריצוף ויתר מאפייניו השונים של הבית מתאימים לתוכניות הבניין. כמו כן, הבודק בוחן האם המבנה מתאים לתוכניות המקוריות של הבניה. הבוחן שם דגש על ליקויים אסתטיים ועל העמידה של הקבלן בהבטחותיו בהיבטים רבים.

הסיבות לעריכת בדק בית:

ראשית כל, בדק הבית עלול להפיל את כל העסקה. אין טעם לחשוש מכך. שכן מידע נוסף אודות הבית אליו אתם עומדים להיכנס הוא חשוב מאין כמותו כשמדובר בעסקה עם השלכות ארוכות. לעומת זאת, עריכת בדק בית ומציאת ליקויים בנכס עשויה אף להפחית ממחיר הנכס ולפתוח משא ומתן חדש אודות המחיר.

לבדק בית יתרונות רבים, כגון:

-חיסכון כספים רבים.
-שינוי פני העסקה בשל ליקויים שונים שעשויים להתגלות.
-מונע דאגות עתידיות לתיקון הליקויים.
-הופך את תהליך רכישת הדירה לחוויה חיובית ומהנה. 

הרגעים שלאחר בדק הבית:

קבלנים רבים שנוכחים לתוצאות בדק בית מסוים, נוהגים לתקן חלק מסוים מהליקויים. לכן יש להקפיד שהקבלן מתקן את כל הליקויים שנמצאו. כמו כן, חשוב להקפיד שסוג הליקויים הנראים לעין, ואלו שלא נראים לעין יתוקנו כאחד. 

לסיכום,

במידה ואתם מעוניינים להפוך את רכישת הדירה שלכם לחוויה חיובית יותר, מומלץ למנוע כמה שיותר סיבות לדאגה. הדר בדק בית יכול לסייע לכם לקבל וודאות ושקיפות גדולים יותר על הנכס שעתיד להיות הבית שלכם. כשאנו רוצים להרגיש בבית, ביטחון קודם לכל. 

 

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


Open chat
שלח לי וואטסאפ :)
היי!
איך אפשר לעזור לך? :)