איזה תשתיות דרושות לבניין חדש - נטו שיפוצים
שיפוצים

שיפוצניק איכותי עם נטו שיפוצים

שיפוצניקים מקצועיים בפריסה ארצית


איזה תשתיות דרושות לבניין חדש

פורסם על ידי ינו 1, 2020 ב טיפים לשיפוץ | 0 תגובות

בניין חדש הוא ההוכחה לכך שאפשר להפוך חזון הנדסי למציאות ואין מרגש יותר מלראות כיצד תוך תקופה מחול ועפר קמה לחיים סביבת מגורים איכותית.
כיום שמים דגש מיוחד על הקמת תשתית איכותית תוך הקפדה על עמידה בתקנים המחמירים ביותר במיוחד במישור הבטיחותי. חלק בלתי נפרד מפרויקט הבנייה מוקדש למסגרות בניין כמו ארונות חשמל, גדרות, מעקות ומשקופים – פרטים חיוניים שעושים הבדל גדול. מסגרות בניין מיועדות ליצירת חיץ מובנה בין מתחמים המכילים ציוד יקר ורגיש ובין הפנים לחוץ על מנת לאפשר גישה מבוקרת ולהגן על המשתמשים מחד ועל התכולה מאידך.

אילו מסגרות בניין חשובות בתכנון ובניית התשתיות בבניין חדש? 

כל ציוד חשמלי צריך ארון

אף אחד לא רוצה לדמיין מה היה קורה לו הציוד החשמלי היה חשוף לגישה בלתי מוגבלת או לתנאי מזג האוויר. סכנות כמו התקלחות או התחשמלות הן בין תסריטי האימה האפשריים. ארונות חשמל הם מארז הבטיחות שתפקידו להגן על הציוד היקר מפני גשם או חום קיצוני וחדירת מים וכן לאבטח גישה לציוד. בבניינים חדשים נוהגים להשתמש בעיקר בארונות חשמל מתכתיים כשלמתכת יתרונות רבים ובולטים כמו למשל, היא נחשבת לחומר בעל עמידות יוצאת מן הכלל וכן עמידה יציבה ומסולת לשאת עומס רב ולעמוד תחת לחץ כבד. כמו כן, היא שומרת על המראה האסתטי המרשים שלה לאורך זמן כך שהארון ייראה גם טוב ולא רק יהיה פונקציונאלי.
המתכת היא גם חומר שמנטרל הפרעות אלקטרומגנטיות – אלמנט חשוב מאוד ביצירת ארונות חשמל וכמו כן, היא דוחה אבק ועובש ועמידה בפני מזהמים, שמנים ומתסיסים למיניהם ופשוטה לתחזוקה, כך שניתן לשמור עליה נקייה ומבריקה לטווח הארוך. הגמישות העיצובית שלה מאפשרת ליצור ארונות חשמל במגוון גדלים ודגמים ייחודיים בצבעוניות מגוונת עם הטבות ואלמנטים משדרגים.
חשוב לפנות לחברה מקצועית אשר תייצר את הארונות בהתאם לממדים המבוקשים ולאזור הייעודי כך שהוא אכן יכיל את העומס הנדרש וכן שההתקנה תהיה מקצועית ותעמוד בתקנים המחמירים בתחום. במרבית המקרים אותו ארון חשמל יהיה זקוק למשקוף להשגת יציבות ועמידות מקסימלית כאשר מרכיבים משקופים גם בארונות חשמל אך גם בארונות תקשורת, מים וגז והמשקוף בעל תרומה משמעותית ליציבות של הארון. כדאי לבחור משקופים העשויים מפלדלת אל חלד כך שהם לא יינזקו במגע עם מים ולא יפתחו קורוזיה ויש להקפיד על גימור אחיד וציפוי בעובי שמתאים לסוג הארון ולהשגת החזות המבוקשת. 

תוחמים את המרחב באמצעות גדרות ומעקות

הדרכים האולטימטיביות ביצירת תיחום או מסגרת הן באמצעות גדרות ומעקות. הגדר מייצרת חציצה בין החנייה לשביל הגישה או תוחמת כל דירת גן והיא שומרת על הבטיחות של האזור כאשר קיימות גדרות בשלל עיצובים ממגוון חומרים ששומרים על עמידות גם בתנאי מזג אוויר קיצוניים וניתן לבחור את חומרי הגלם, הרווחים והחיפויים הייחודיים להשגת גדר מרשימה. המעקה נועד לשמירה על בטיחות אך מתפקד גם כמאחז יד כאשר ניתן לראות שילוב של מעקות במגוון חללים כמו חדרי מדרגות, מעקה למרפסת או מעקה גג. יש לעצב מעקה על פי התקן כדי שהוא יספר את הביטחון הדרוש בין אם בגובה הנכון ובמניעת נפילה וכמובן שאפשר לבחור מבין מגוון סגנונות כמו למשל, מעקה לולייני או מעקה סימטרי בקווים ליניאריים ומעקה מתכת ששומר על עמידות באוויר הפתוח. במידה ורוצים לקבע מאחזי יד, יש לתת דגש על הפן הארגונומי הכרוך באחזקת מאחז היד ובמיקומו המדויק. 

אל תשכחו לפנות לחברה המתמחה בייצור תשתיות בניין לפי בהתקנים המחמירים ביותר בענף הבנייה. 

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *