איך לבצע זיפות בגג מבלי לפגוע בדוד שמש? - נטו שיפוצים
שיפוצים

שיפוצניק איכותי עם נטו שיפוצים

שיפוצניקים מקצועיים בפריסה ארצית


איך לבצע זיפות בגג מבלי לפגוע בדוד שמש?

פורסם על ידי אוק 23, 2017 ב טיפים לשיפוץ | 0 תגובות

לפני בוא הגשמים, בעלי בתים נדרשים לדאוג למצב הגג, בכדי לא למצוא עצמם עם גג דולף באמצע החורף, כשכבר מאוחר מכדי לבצע זיפות סטנדרטי. הגג החוצץ בינינו ובין הרקיע, נראה כאילו לנצח היה שם, ולנצח יישאר, אך האמת היא, שגם הגג זקוק לטיפול, ולתשומת לב אוהבת. בנוסף, כל המתקנים הנמצאים על הגג, ובעיקר דוד השמש שלכם, צריכים להישמר ללא פגע במהלך העבודה. נשאלת השאלה, כיצד נשמור על דוד השמש מפגיעה במהלך הזיפות.

התקנה עם אחריות

קודם כל, כאשר מתקינים את דוד השמש, כדאי מאוד להשתמש בשירותיו של איש מקצוע מומחה, שיעניק לכם אחריות על עבודתו, כך תבטיחו שבמקרה ותהיה תקלה, יהיה לכם למי לפנות. חברות מסוימות מספקות אחריות יצרן לדוד השמש, רק בתנאי שהמתקין יהיה מתקין מאושר ומומלץ על ידי החברה. מומלץ להסתמך על מומחיותו של היצרן במקרה זה, כך תדעו שמתקין הדוד הוא אכן בעל מקצוע מוסמך ואמין, וגם תיהנו מאחריות היצרן. בנוסף, כדאי להשתמש במתקן יעודי לדוד, כך שיהיה מנותק מן הגג, ויחד עם זאת מחוזק ובטיחותי.

שירות מקצועיאיך לבצע זיפות בגג מבלי לפגוע בדוד שמש

בדומה להתקנת הדוד, גם כשאתם בוחרים את האדם שיזפת את הגג שלכם, יש לבחור למשימת הזיפות איש מקצוע, שישתמש אך ורק בחומרים איכותיים, יעבוד תוך הקפדה על ניקיון וסדר, ויקפיד על בטיחות מקסימאלית לאורך כל שלבי העבודה. זפת מקצועי ומנוסה ידע באילו אמצעי זהירות לנקוט בכדי להגן על דוד השמש שלכם, ויעבוד בצורה מסודרת, ללא לחץ וללא אלתורים והמצאות שאולי יעבדו ואולי לא. יש לכם בית אחד, ולכן אינכם יכולים להרשות לעצמכם לצאת להרפתקה שעלולה להסתיים בגג דולף ובדוד מקולקל.

תו תקן

לרובנו, המונח זפת לא אומר הרבה, ומבחינת האזרח הממוצע, זפת היא זפת. אולם, מסתבר כי גם כשמדובר בזפת קיימים פערי איכות בין סוגי זפת שונים. הזפת התקנית המאושרת לאיטום גגות היא זפת מסוג 75/25, וההבדל העיקרי בינה ובין זפת שאינה תקנית לזיפות גגות, הוא שהזפת התקנית קשה יותר, וכשהיא קרה היא קשיחה לחלוטין, בעוד שחברתה הלא תקנית רכה יותר, וניתן אף להחדיר לתוכה אצבע כשהיא קרה. כמו כן, יש לוודא כי הזפת משתמש במספיק זפת. כמות הזפת הנדרשת לזיפות תקני היא 2.5 קילו זפת עבור מטר רבוע של גג. בנוסף, איש מקצוע אמין ישתמש בתשתית המתאימה, ויקפיד להניח תשתית בדייקנות ובזהירות באזור הדוד, כך שהאיטום יהיה מוצלח, והדוד לא יפגע.

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *