שיפוץ דירה חדשה לפי אמיר יקותיאל - נטו שיפוצים
שיפוצים

שיפוצניק איכותי עם נטו שיפוצים

שיפוצניקים מקצועיים בפריסה ארצית


אמיר יקותיאל מדבר על שיפוץ דירה חדשה

פורסם על ידי מרץ 15, 2016 ב טיפים לשיפוץ | 0 תגובות

אמיר יקותיאל מדבר על שיפוץ דירה חדשה

אז קניתם דירה חדשה,  להשכרה או למגורים, ואתם שוקלים כיצד לשפר אותה. אם אתם מתכננים לגור בה בעצמכם, באופן טבעי תרצו להתאים אותה לצרכים ולרצונות האישיים שלכם. אך במידה המטרה שלכם לקבל יותר תשואות מנכס הנדל"ן בתור יזמים, התמונה היא שונה לחלוטין, וגם דרך הפעולה.

במאמר זה נדון בנושא שיפוץ דירה חדשה מנקודת מבטו של אחד היזמים המצליחים ביותר בארץ – אמיר יקותיאל, שב-20 השנה האחרונות פעל רבות למען פיתוח אינספור פרויקטים מניבים ומועילים גם לו ולחברה שלו, גם לפיתוח ערים (בין השאר – הוד השרון, בה נולד וגדל ושלהתפתחותה הוא דואג באמצעות פיתוח פרויקטים חדשניים ועסקיים המאפשרים לעיר להפוך לשחקן חשוב במגוון זירות פעילות בארץ). מניסיונו הנרחב ניתן לשאוב מידע חשוב במגוון תחומים, כולל השבחה של נכסי נדל"ן למטרות שונות.

למה כדאי לעשות שיפוץ בדירה חדשה

חשוב מאוד להבין שכל נכס נדל"ן שיש ברשותכם הינו בעל פוטנציאל גדול לרווח, גם אם כרגע החלטתם להתגורר בו בעצמכם. במילים אחרות, גם אם כרגע אתם לא מחפשים להשכיר ולהפוך את הנכס למניב, אתם תמיד תוכלו לעשות זאת בעתיד. בנוסף, שיפוץ צנוע עבור עצמכם יכול לעלות פחות מבחינת מס השבחה (אך מדובר בנושא שחשוב מאוד לבדוק אל מול עורך דין ורואה חשבון מנוסים). בנוסף, תמיד יש סיכוי שתחליטו לכוון את הדירה הספציפית הזאת להשקעה בשלבים מאוחרים יותר. למשל, רכשתם דירה נחמדה מאוד בת שני חדרים וגרתם בה בצורה נהדרת במשך כמה שנים, אך עם התרחבות המשפחה הבנתם שהשטח כבר לא מספיק עבורכם. במקרה זה, אתם יכולים להשכיר את הדירה, לקחת משכנתא בתנאים נוחים (ואף לספק את הדירה הקטנה כבסיס למשכון) ולהרוויח מספיק מהנכס על מנת לממן לפחות באופן חלקי את הדירה שמתאימה יותר לצרכים שלכם. כל יזם נדל"ן שואף  שלא להשקיע יותר מהדרוש בדירות שכורות, כי הוא בהיותו איש עסקים יודע שכסף צריך להשקיע על מנת לקבל עוד כסף, מה שלא יכול לקרות בעת חיים בשכירות. כך או כך, דירה משופצת תעלה הרבה יותר גם מבחינת השמאי וגם מבחינת השוכרים הפוטנציאליים. כך שביצוע שיפוץ מקיף תמיד עוזר מהבחינה שהוא מעלה את ערך הדירה וגם משמר את הדירה בצורה חדשה ויוקרתית לאורך שנים ארוכות.

מה כולל השיפוץ בדירה החדשה

"שיפוץ" זהו מושג יחסי, ניתן לקרוא כך להליך שכולל צביעת הקירות בלבד באותה המידה כמו החלפת כל התשתיות בבית, החל מהחשמל, כולל הצנרת וריצוף הרצפה וגם כל חדרי האמבטיה. במידה ואתם מעוניינים להפוך את הדירה לאטרקטיבית יותר בעיניי שוכרים פוטנציאליים, אין ספק שאפילו צבע טרי יכול לתרום. אך הכול תלוי בתחושה שאתם מעוניינים ליצור בהם. אם המטרה שלכם הינה דירת יוקרה שעולה בהתאם: אז אתם צריכים הרבה יותר. בנוסף, דירה שכזאת מיודעת לאנשים מסוג ספציפי שפעמים רבות מתייחסים לדירות האלה כאל חדר מלון, מה שאומר שעל מנת לקבל את הסכום הגדול ביותר, כדאי להשקיע בכל, כולל ריהוט ואבזור מבחינת מוצרי חשמל.

במילים אחרות, אחד הדברים החשובים ביותר בביצוע שיפוץ בדירה חדשה – זה לדמיין את האנשים שאתם מעוניינים למכור או להשכיר להם את הנכס, ולעשות את כל השינויים שימצאו חן בעיניהם ויגרמו להם לבחור בדירה הזאת באופן מיידי.

האם דירה מקבלן דורשת שיפוץ גם כן?

כאשר מדובר בדירה שכבר התגוררו בה שנים רבות, השאלה האם צריך או לא צריך לעשות שיפוץ הינה די מיותרת. אך אם מדובר בנכס שזה עתה הגיע מהקבלן? התשובה לכך לא בהכרח פשוטה. המון תלוי במידת ההשקעה של הקבלן בכל דירה ודירה. האם יש שיש במטבח? אביזרי אמבט בסיסיים? האם החלונות עם סורגים? ועוד ועוד פרטים קטנים שהקבלן לאו דווקא חשב עליהם מתוך הנחה שכל בעל נכס יעצב לאחר מכן את הדירה כראות עיניו. לכן פעמים רבות דירות חדשות דורשות מעין שיפוץ שדומה יותר לשדרוג.

במידה ומדובר בבניין ישן, התשובה לכך מובנית מאליו. במידה ורכשתם אותה בצורה לא משופצת, סביר להניח שתצטרכו להשקיע סכומים נכבדים בשיפור ובשדרוג על מנת למכור במחיר גבוה יותר וליהנות מתשואה נאה. עם זאת, אל תשכחו שעם הזמן ערך הנדל"ן בארץ רק עולה, כך שיחד עם עליית נכס הדירה בעקבות השיפוצים – עדיין תצאו מורווחים.

אמיר יקותיאל ממליץ על ביצוע שיפוץ בדירה מתוך ראיית העולם שלו שתמיד בעד מוצר סופי ברמה הגבוהה ביותר, העלאת האיכות באופן תמידי על מנת ליצור לא רק הזדמנויות עסקיות משתלמות יותר, אלא גם בכדי לשפר את העולם שלנו, לתת לאנשים אפשרות לגור בתנאים מפנקים. כמובן שלא מדובר בעבודת צדקה, אך הבנה של הרצונות והשאיפות של קונים ושוכרים פוטנציאליים תמיד תורמים רבות להצלחה של כל אחד בתור יזם נדל"ן. ולהלן עצה חשובה מאוד מפי אחד מאנשי העסקים המוצלחים ביותר בעולם הנדל"ן: היו נדיבים לעולם, והעולם יהיה נדיב כלפיכם.

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


Open chat
שלח לי וואטסאפ :)
היי!
איך אפשר לעזור לך? :)