בדיקת דירה יד 2 לפני חתימת החוזה - נטו שיפוצים
שיפוצים

שיפוצניק איכותי עם נטו שיפוצים

שיפוצניקים מקצועיים בפריסה ארצית


בדיקת דירה יד 2 לפני חתימת החוזה

פורסם על ידי אוג 26, 2019 ב Uncategorized | 0 תגובות

רכישת דירה יד 2 יכולה להיות מאד מוצלחת עקב מחיר משתלם אך היא יכולה להיות גם עסקה גרועה מאד אם יש בה ליקויים רבים שעלות התיקון שלהם היא יקרה מאד.

אדם קונה דירה במצב פיזי מסוים אך הוא חייב לדעת אם יש בה פגמים שעלולים להפתיע אותו כמו לדוגמה צנרת ישנה או פגומה העלולה ליצור בעתיד הצפה בבית.

כדי להיערך לכל תרחיש, חשוב מאד לבצע בדיקת דירה יד 2 בטרם החתימה על החוזה עם בעל הנכס. 

בדיקת בדק בית לדירה יד 2 

לאחר שהלקוח ראה את הדירה כמה וכמה פעמים, ניהל משא ומתן עם בעל הנכס וקיימת הסכמה על המחיר, מומלץ להזמין את מהנדס בדק בית שיבחן את מצבה של הדירה לפני חתימת החוזה.

כשמגיעים לראות דירה לרכישה, הדירה תמיד מסודרת ואי אפשר לדעת מה מצבה הטכני האמתי עד שלא נעשית בדיקה באופן מעמיק ומקצועי על ידי מהנדס שהוא מומחה לתחום זה.

הבדיקה המקיפה כוללת כל תחום בדירה, החל בגודלה, בדיקת היתרי בנייה, מערכות שונות בבית כמו קווי המים והביוב, מערכת החשמל, איכותם של הדלתות והחלונות, איטום הגג וגילוי נקודות רטיבות מצבם של האריחים בכל רחבי הבית ונושאים רבים נוספים.

המהנדס מכין דוח מפורט על הליקויים אם קיימים בדירה ומצרף לכך את רמת החשיבות בתיקון התקלה ואת העלות המשוערת של התיקון.

תוצאות של בדיקת המהנדס

אם מדובר בתקלות מינוריות שהן הגיוניות לבלאי של הדירה, אפשר להמשיך בהליך רכישת הדירה ולחתום על החוזה.

אך אם התגלו תקלות רבות שערך התיקון שלהן הוא מהותי, יבקש הרוכש הפוטנציאלי להיכנס שוב למשא ומתן עם בעל הנכס. עלות התיקונים אמורה לרדת ממחיר הדירה שעליו סוכם בין הצדדים, כיוון שמוכרים דירה שהיא במצב תקין למגורים וכאן מדובר בליקויים שחייבים לתקן כדי לגור בדירה תקינה קיימת סבירות גבוהה שבעל הנכס היה מודע לתקלות הללו וחוקית הוא היה אמור לעדכן מראש את הרוכש הפוטנציאלי על כך כגילוי נאות במקום לנהוג באופן לא אמין שאינו מקובל בנושא המכר.

אם בעל הנכס מסכים להוריד את מלוא העלות של התיקונים או חלק מהעלות וקיימת הסכמה בין הצדדים הם יתאמו מועד לחתימה על החוזה. עם קבלת המפתח יתאם הדייר החדש את עבודות השיפוץ והמהנדס מטעמו יעקוב מקרוב אחר עבודות השיפוץ כך שיבוצעו על הצד הטוב ביותר.

אך אם אין הסכמה בין הצדדים, העסקה מתפוצצת.

בזכות הבדיקה המקיפה של בדק בית, הרוכש קיבל הנחה משמעותית במחיר הדירה וחשוב מכך, לא נוצר מצב שהוא שילם מחיר יקר ולאחר פרק זמן קצר היה עליו גם לממן את כל התיקונים שגובהם מגיע במקרים רבים לעשרות ואף מאות אלפיי שקלים.

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *