ביטוח משכנתא – מדוע הוא הכרחי - נטו שיפוצים
שיפוצים

שיפוצניק איכותי עם נטו שיפוצים

שיפוצניקים מקצועיים בפריסה ארצית


ביטוח משכנתא – מדוע הוא הכרחי

פורסם על ידי אפר 23, 2017 ב טיפים לשיפוץ | 0 תגובות

אחד הרגעים החשובים והמהותיים של כל זוג צעיר, בוודאי היום, הוא הרגע בו הם חותמים על משכנתא שמאפשרת להם לרכוש דירה משלהם. אין זוג צעיר שלא מחכה לשלב בו הם יכולים להרשות את זה לעצמם, כל זוג צעיר חולם על הרגע בו הם יקבלו את המפתח לדירתם החדשה. את אותה הם יכולים רק בעזרת משכנתא מהבנק.

בשביל לקבל משכנתא מהבנק, יש צורך לעשות ביטוח משכנתא. ביטוח זה הוא אחת הדרישות של הבנקים בישראל למתן משכנתאות לזוגות צעירים ובכלל. את הביטוח עצמו ניתן לבצע דרך הבנק אך לא חייבים, אלא ניתן לעשות אותו גם דרך חברות ביטוח שונות, ולכן משתלם לבצע סקר שוק בקרב החברות השונות, זאת בשביל להחליט אצל מי לעשות את הביטוח, מי מבין החברות מציעה ביטוח משכנתא בתנאים הטובים ביותר.

בחלק הבא נתייחס לשאלה מה זה ביטוח משכנתא ולמה הוא חשוב, אך לפני נציין, ביטוח משכנתא יש לו משמעות, כאמור, מאחר ולא ניתן לקבל הלוואה לרכישת דירה בלי ביטוח זה. יש מקרים קיצוניים בהם הבנק מוכן לעשות את זה, אם יש ערבויות, ובטחונות גבוהים לצד המשכנתא, אך באופן עקרוני, אף בנק לא מוכן להעניק משכנתא ללא ביטוח שכזה.

מה זה ביטוח משכנתא ולמה הוא חשוב

ביטוח משכנתא כולל שני חלקים, ביטוח חיים וביטוח מבנה. הרעיון הוא מאוד פשוט, כשאנחנו רוכשים דירה ומקבלים עליה משכנתא, הדירה שייכת לנו אך אנחנו צריכים לשלם משכנתא וכל עוד יש על הנכס משכנתא, אז למה יש לנו שותף בהחזקת הנכס, וזה הבנק.

הבנק, מן הסתם, לא מוכן להפסיד את הכסף שהוא השקיע בנכס דרך המשכנתא ולכן הוא מבקש מאיתנו לבטח את עצמנו ואת הנכס, כך שאם חס וחלילה קורה משהו, עדיין הוא יקבל את הכסף בחזרה.ביטוח משכנתא

החלק של ביטוח חיים נועד להגן על הבנק מפני מצב בו, אנחנו לא יכולים להמשיך ולשלם את המשכנתא מסיבות שונות (פטירה, אובדן כושר עבודה או כל סיבה אחרת) ואז בן או בת הזוג שלנו, יכולים להמשיך לשלם דרך חלק זה בביטוח.

החלק השני הוא ביטוח מבנה, הוא מתייחס לשאלה, מה קורה אם המבנה ניזוק מסיבות שונות, כולל אסונות טבע. במקרה כזה, המבנה מאבד מערכו ולמעשה הבנק עלול להפסיד את כספו. לכן אנחנו עושים את ביטוח, ואם קורה משהו לנכס, חברת הביטוח תשלם לנו או לבנק עליו.

צריך להבין, אם אף אחד לא יעשה ביטוח משכנתא, הרי שהבנק לא יוכל להגן על ההשקעות שלו וכך הוא יגיע למצב בו מאות ועשרות אלפי לווים לוקחים משכנתא מבלי להיות מבוטחים, הם יכולים לפשוט את רגל במקרה הטוב, או למות במקרה הרע, מבלי שהבנק יוכל לקבל בחזרה את כספו או לחילופין, הנזקים עלולים להיהרס והבנק יישאר בלי כלום.

 

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *