הוספת מרפסות פלדה לבניין - נטו שיפוצים
שיפוצים

שיפוצניק איכותי עם נטו שיפוצים

שיפוצניקים מקצועיים בפריסה ארצית


הוספת מרפסות פלדה לבניין

פורסם על ידי יונ 2, 2019 ב טיפים לשיפוץ | 0 תגובות

אחרי שנים שבהן אתם רק מתכננים ומדברים על הוספת מרפסות פלדה לבניין בו אתם מתגוררים, כעת הגיע הרגע בו כל הדיירים מסכימים להיכנס למהלך, וצריך רק להחליט איך עושים את זה. ככלל, ישנן שתי אפשרויות מרכזיות שמתוכן תוכלו לבחור את האפשרות המתאימה לכם ביותר, ובשורות הבאות נדבר על שתי האפשרויות האלה ועל מקומן של מרפסות הפלדה בתוכן.

הוספת מרפסות בבניין קיים – האפשרויות

לצורך הוספת מרפסות בבניין קיים, תוכלו לבחור באחת מבין שתי אפשרויות. האפשרות הראשונה היא בניית מרפסות סטנדרטיות הנשענות זו על גבי זו בטור מקומת הקרקע ועד הקומה העליונה. אפשרות זו מחייבת הסכמה של כלל הדיירים, שכן מודל הוספת מרפסות זה מבוסס על רצף של עמודי תמך בין מרפסת למרפסת. לחילופין, ישנה אפשרות נוספת של מרפסות תלויות. אפשרות זו מתאימה הן כאשר כל הדיירים מעוניינים להוסיף מרפסת, והן כאשר רק אחד מהם או כמה מהם מעוניינים להוסיף מרפסת גם כשאין אפשרות לעשות שימוש בעמודי תמך כלפי הקומה שמתחת.

מרפסות פלדה – הצורך

איך שלא נסובב את זה, המודל של הוספת מרפסות הנבנות בטור זו על גבי זו מקומת הקרקע ועד הקומה העליונה, הוא המודל החזק והיציב ביותר, ולכן במסגרתו ניתן לבנות מרפסות גדולות, רחבות ידיים עם קירות ומחיצות הנמתחות לכל גובהן. מרפסות תלויות, לעומת זאת, הן מרפסות חזקות ויציבות בדיוק כמו המרפסות המסורתיות, אך מוגבלות יותר בגודלן. בהתאם לכך, כאשר מדברים על הוספת מרפסות פלדה לבניין מדברים על המודל של מרפסות תלויות ובו ניתן להשתמש במרפסות פלדה שמציעות חוזק מבני יוצא דופן. אם באותה הזדמנות גם ניתן ליצור את החוזק המבני הנדרש בחיבור שבין המרפסת ובין המבנה הקיים (למשל באמצעות קורות פלדה הנמתחות מרצפת הדירה החוצה, ועליהן יושבת המרפסת התלויה) הרי שבמקרה זה, גם מרפסת תלויה תוכל להיבנות במודל המורחב שמשווה אותה לחלוטין למרפסת המסורתית בעלת עמודי התמך.

חברת בלקון מרפסות פלדה מתמחה בליווי בניינים משותפים המעוניינים להוסיף מרפסת תלויה מפלדה לבניין קיים.

כיצד מבוצעת הוספת מרפסות פלדה לבניין?

מרפסות פלדה מותקנות בדרך כלל בשני מודלים מרכזיים. המודל הטרומי המלא במסגרתו מגיעה המרפסת אל הבניין בחתיכה אחת. המרפסת מוגבהת אל המיקום הנדרש ושם, לאחר שנבנתה הכנה עבורה, מותקנת המרפסת ומקובעת במקומה. אפשרות שניה היא האפשרות של המודל הטרומי החלקי ובו מגיעה המרפסת במספר חלקים נפרדים אותם ניתן לרתך זה לזה באתר הבנייה לפני הגבהת המרפסת למקומה, או חיבור החלקים באמצעות ריתוך תוך כדי הקמת המרפסת במקומה.

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


Open chat
שלח לי וואטסאפ :)
היי!
איך אפשר לעזור לך? :)