חומרי איטום - כל הסוגים ומה שצריך לדעת - נטו שיפוצים
שיפוצים

שיפוצניק איכותי עם נטו שיפוצים

שיפוצניקים מקצועיים בפריסה ארצית


חומרי איטום – כל הסוגים ומה שצריך לדעת

פורסם על ידי אוג 28, 2019 ב טיפים לשיפוץ | 0 תגובות

אחד האלמנטים הכי חשובים בתהליך של בנייה או שיפוץ מבנה, הוא חומר איטום. יש לחומר זה תפקיד רב, הן במהלך תהליך הבנייה עצמו, אך יותר מזה במהלך השימוש במבנה, בין אם מדובר במבנה מגורים או עבודה, בין אם מדובר בחומר שנועד לשימוש בקירות חיצוניים או פנימיים. 

על מנת שנוכל אילו סוגים של חומרי איטום קיימים ומה בדיוק ההבדל ביניהם, אנחנו צריכים להבין תחילה מה הם עושים, לשם מה הם מיועדים וכיצד אנחנו אמורים להשתמש בהם. כאן צריך להדגיש, השימוש באותם חומרים יתבצע על ידי אנשי מקצוע, קבלני איטום או צוותי עבודה שעוסקים בכך, שכן הם יודעים כיצד לתפעל וכיצד להשתמש בהם בצורה אפקטיבית. 

חומרי איטום

מה הם חומרי איטום ולשם מה אנחנו צריכים אותם

לחומר איטום יש מספר תפקידים. הראשון והמהותי מביניהם הוא כמובן לאטום חורים ופתחים שונים. הרבה פעמים אנחנו נגלה בקירות המבנה או בגג שלו, חורים, אפילו קטנים. אלה עלולים לייצר בעיה משמעותית, שכן אם אנחנו לא נאטום אותם, הרי שמים וחומרים אחרים עלולים להיכנס דרך אותם חורים. בחורף זה עלול להיות מאוד בעייתי, מן הסתם. בפרט נכון הדבר אם אנחנו מתגוררים בקומה עליונה והגג שלנו לא אטום בצורה הרמטית.
אותם חומרי איטום אמורים לספק לנו מבנה שהוא אטום לגמרי, מה שימנע כל אפשרות של כניסת מים וחומרים אחרים. כמו כן, החומרים עוזרים בבידוד המבנה. שכן הם מונעים אפשרות כניסה של חום או קור פנימה.
חשוב להדגיש, אותם חומרים ניתן לרכוש בחנויות למוצרי בניין, ומן הסתם הקבלנים והצוות שיטפל בעניין זה, ידע להתאים את סוג החומר לצרכים שלנו, על פי אופי המבנה, גודל המבנה ומאפיינים אחרים. 

אילו חומרי איטום קיימים בשוק

ברמת העיקרון, אנחנו יכולים למצוא סוגים שונים של חומרים שמותאמים לחלקים שונים במבנה. למשל, חומרי איטום שמותאמים ספציפית לשיקום הבטון, כמו למשל פריימר או פרוסיל, מדובר על חומרים שמתאימים לבטון ישן שנסדק ומחייב שיקום עם חומר עמיד וחזק. 

כמו כן, אנחנו יכולים למצוא חומרי איטום צמנטי שמתאימים ספציפית למשטחים לחים עם פוטנציאל לנזילות, מדובר על משטחי בטון ומשטחים אחרים, כולל כאלה שמותקנים מתחת למים (למשל בבריכות).
סוג אחר של חומרים, הם אלה שמיועדים לאיטום גגות. מדובר על חומר שמאפשר איטום הרמטי למניעת כניסת מים. נהוג לבצע איטום כזה לפני החורף, כחלק מהכנת המבנה לעונה זו. החומר הנכון להשתמש בו הוא פוליאורתני שעמיד למים עומדים. 

כמו כן, אנחנו יכולים למצוא משחות ביט ומניות שמותאם לאיטום גגות, חדרים ובידוד, וכן חומרי מסטיק שמותאמים לאיטום אלסטי בתנאים מסוימים.
כאמור, בעל מקצוע מנוסה ויסודי, ידע לבחור את החומר הנכון על פי אופי המבנה והצרכים שלו. 

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


Open chat
שלח לי וואטסאפ :)
היי!
איך אפשר לעזור לך? :)