טיפים לבחירת ממונה בטיחות - נטו שיפוצים
שיפוצים

שיפוצניק איכותי עם נטו שיפוצים

שיפוצניקים מקצועיים בפריסה ארצית


טיפים לבחירת ממונה בטיחות

פורסם על ידי ספט 12, 2019 ב טיפים לשיפוץ | 0 תגובות

לכל מעסיק ישנה אחריות לשמור על בטיחות עובדיו. על מנת שאכן כך יהיה, המדינה החליטה כי בין אם מדובר במקום עבודה קבוע או פרוייקט חולף, ככל שמדובר במסגרת שבה מועסקים מעל 50 עובדים, הרי שישנה החובה להעסיק ממונה בטיחות במקום. איש מקצוע זה אמור לפקח על כל נושא הבטיחות ולקדם אותו במקום העבודה. זהו תפקיד משמעותי ביותר בארגון והוא נועד להציל חיי אדם. מפאת חשיבות זו, יש לבחור את האדם המתאים ביותר לתפקיד ולא להתפשר על דבר. להלן מספר טיפים שיעזרו לכם לבחור ממונה בטיחות בצורה נבונה ומוצלחת.

 

מדוע חשוב להעסיק ממונה בטיחות?

ככל שמדובר בארגון גדול יותר, כך ההנהלה הופכת להיות יותר מבוזרת וההתעסקות היומיומית עשויה להסיח את הדעת מצרכי הבטיחות של המקום. כמו כן, במקומות עבודה גדולים כאלו ישנם "עקבי אכילס" רבים שעשויים לקדם מפגעים ואירועים בטיחותיים, אך אדם מן השורה שאינו מן התחום אינו יכול להבחין בהם. מסיבה זו המדינה מחייבת העסקת ממונה בטיחות במקומות עבודה של מעל 50 עובדים, כאשר איש מקצוע זה אמור ליישם את כל העקרונות לשמירה על בטיחות העובדים, לפקח על היישום, לכתוב נהלים, לדווח על כשלים וליקויים, להכשיר כיתת כוננות ולהחדיר למודעות העובדים והמנהלים בכל הדרגים את חשיבות השמירה על הבטיחות.

 

הכשרה מקצועית נדרשת

לעומת יועץ בטיחות, ממונה בטיחות הוא איש מקצוע מדופלם, ובמילים אחרות, ישנה הכשרה מסודרת ורשמית למקצוע. לכן, הדבר הראשון שאותו אתם אמורים לבדוק אצל אדם המיועד לתפקיד הוא את קיומה של תעודה המעידה על הכשרתו. מעבר לזאת, חשוב מאוד כי תבחרו לתפקיד אדם שמגיע מתחום העיסוק של מקום העבודה שלכם, עם ניסיון השכלתי ו/או תעסוקתי קודם בו. כך למשל, אם מקום העבודה שלכם עוסק בייצור כימי, על הממונה להיות בעל הרקע המתאים על מנת להבין את התהליכים השונים המתבצעים במקום העבודה, וכך הוא יוכל להבין טוב יותר את הסכנות והדרישות. כנ"ל לגבי תעשיית ההייטק, הייצור וכו'. 

 

אישיות מתאימה

מעבר לתעודה מקצועית וניסיון נדרש, חשוב כי ממונה הבטיחות המיועד יהיה בעל אישיות מתאימה, כזה שבאמת יצליח להוביל את השינויים הנדרשים. על איש מקצוע זה להיות בעל אישיות אסרטיבית שכן הוא עשוי להיתקל בהתנגדויות רבות מצד העובדים והמנהלים ועליו למצוא את הדרך הטובה ביותר לבצע את השינויים למרות הכל ולהחדיר את נושא הבטיחות עמוק לתודעה. ממונה בטיחות צריך להיות גם אדם יצירתי, כזה שפועל בתוך מסגרת מוגבלת תקציבית ועדיין מצליח למצוא פתרונות יצירתיים לכל בעיה. 

 

היכן מוצאים ממונה בטיחות מקצועי ואיכותי שעומד בכל הדרישות החשובות הללו? בחברת צמח בטיחות, אשר מספקת מגוון שירותים בתחום הבטיחות על כל רבדיו – שירותי ייעוץ, הדרכות בטיחות  ועוד, הניתנים על ידי אנשי המקצוע המובילים ביותר שתמצאו.  

 

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *