למנוע הצפה בדירה - נטו שיפוצים
שיפוצים

שיפוצניק איכותי עם נטו שיפוצים

שיפוצניקים מקצועיים בפריסה ארצית


למנוע הצפה בדירה

פורסם על ידי יול 7, 2020 ב טיפים לשיפוץ | 0 תגובות

הצפה בדירה היא אירוע לא נעים, שגורם לנזק חמור לקירות, לריצוף, לרהיטים ולציוד רב. מה הם הסיבות להצפה בדירה, מה ניתן לעשות במקרה של הצפה ואיך בכלל ניתן למנוע מלכתחילה מצב של דירה מוצפת? אם אתם לא מתכוונים להזמין אינסטלטור או שיפוצניק עקבו אחר הנאמר כאן.

מה הם הסיבות להצפה בדירה?

להצפה בדירה יכולות להיות מספר סיבות, כשהעיקריות שבהן הן פיצוץ בצנרת, הצפת מי גשם ובעיות בצנרת של השכנים. משאבה טבולה תמנע הצפה בבית שלכם ללא קשר לסיבת ההצפה. 

  • פיצוץ בצנרת – צנרת מים או צנרת ביוב שלא מטופלת ולא מתוחזקת, תתפוצץ כתוצאה מסדקים ולחץ מים. כמובן שפיצוץ בצנרת יוביל לזרימת המים לפנים הבית.
  • הצפת מי גשם – בית שאינו אטום בצורה טובה חשוף לכניסה של מי גשמים, כמו כן במידה ואין תעלת ניקוז או שהיא סתומה, מי הגשם יצטברו לכדי הצפה.
  • תקלות אצל השכנים – במקרים רבים, ההצפה בבית שלנו תגיע דווקא מהבית של השכנים שסובלים מבעיות בצנרת שלהם. 

כיצד יש לפעול במקרה של הצפה בדירה, ואיך משאבת מים טבולה יכולה לעזור?

הדבר הראשון שיש לבצע כשמגיעים לבית ומגלים שישנה הצפה הוא לסגור את שיבר המים של המבנה כולו ולהוריד את מפסק החשמל כדי למנוע מגע של המים עם נקודות החשמל ומכשירים המחוברים לחשמל. במידת האפשר, להרחיק חפצים חיוניים כדי למנוע מגע שלהם עם המים ולא להתקרב למכשירי חשמל שבאו במגע עם מים עמוקים. הדבר השני שיש לבצע הוא שאיבת החלל המוצף דרך משאבה טבולה. משאבה טבולה היא משאבה ששואבת מים עמוקים, ולמעשה פועלת כולה בתוך המים וזהו הייעוד שלה. ניתן לשאוב באמצעותה סוגים שונים של מים – מים נקיים, מי ביוב, מים אפורים ועוד.

מה חשוב לבדוק לפני שרוכשים משאבה טבולה?

  • מהי מטרת השימוש – יש להעריך את מטרת השימוש, שכן ישנם סוגים שונים של משאבות שנועדו למטרות שונות. לדוגמה, ישנה משאבה לשימוש בבריכה ביתית ומשאבה לניקוז מי קולחין במרתף. 
  • עומס המשאבה הצפוי – אם אתם זקוקים לשאיבת מים על בסיס יומי, תצטרכו משאבה חזקה ועמידה.
  • רעש המשאבה – משאבה טבולה היא משאבה רועשת מאוד. אם המשאבה עתידה להיות מוצבת במיקום מרכזי בו היא צפויה להרעיש מאוד לכם או לשכנים, שקלו לשדרג אותה למשאבה שקטה יותר.
  • עלויות – הסעיפים הקודמים הם אלה שייקבעו את עלויות המשאבה שלכם. ככל שהמשאבה, גדולה ונדרשת לפעול לזמן קבוע או ממושך, כך המחיר שלה יהיה יקר יותר.  

משאבה טבולה למניעת הצפות

אם אתם סובלים מהצפות לעיתים קרובות, או שבבית שלכם ישנם חפצים יקרי ערך שלא תהיו מוכנים לסבול הרס שלהם בעקבות מגע ממושך עם מים כפי שקורה בזמן של הצפה, המשאבה הטבולה תהיה הפתרון האידיאלי עבורכם. מלבד היותה מסלקת את המים באופן עצמאי במקרה של הצפה, היא גם מאפשרת לעשות שימוש חוזר במים לצרכים שונים, ובכך שומרת על הסביבה וחוסכת במים.

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


Open chat
שלח לי וואטסאפ :)
היי!
איך אפשר לעזור לך? :)