ניסור וקידוח בטון בממ"ד – 7 דברים שחשוב לדעת - נטו שיפוצים
שיפוצים

שיפוצניק איכותי עם נטו שיפוצים

שיפוצניקים מקצועיים בפריסה ארצית


ניסור וקידוח בטון בממ"ד – 7 דברים שחשוב לדעת

פורסם על ידי יונ 25, 2019 ב טיפים לשיפוץ | 0 תגובות

ממ"ד אלו ראשי תיבות של מרחב מוגן דירתי. הממ"ד מחליף את המקלט הישן ומהווה חלל המשמש להגנה בזמן מלחמה וירי טילים. הוא עשוי מקירות בטון עבים וחזקים במיוחד בעובי של כשלושים סנטימטר של בטון יצוק. 

רבים מאתנו משתמשים בממ"ד כחדר שינה או כחדר עבודה, פורצים בו חלונות, מתקינים מזגן או עורכים שינויים נוספים. כאשר מבצעים שינויים בממ"ד יש להקפיד הקפדה יתרה על כללי הזהירות ולהיעזר באנשי מקצוע העושים שימוש בציוד ובכלים מתקדמים.

 

רק כך תוכלו לבצע שינויים בממ"ד

קירות הממ"ד עשויים מבטון מזוין וטיפול לא מקצועי עלול לגרום נזק, לפגוע ביכולת ההגנה של הממ"ד  ואף להיות לא אפקטיבי.

כדי לבצע שינויים במעטפת הפנימית או החיצונית של הממ"ד יש צורך להיעזר בטכניקה של ניסור  יהלום. היהלום הוא החומר החזק ביותר בטבע ורק ניצול העוצמה של חומר היהלום יאפשר לנו לנסר את קירות הבטון או לקדוח בהם בצורה מקצועית בלי לגרום לנזקים סביבתיים שיסכנו את שלום המבנה.

כאשר אנו מבצעים שינויים בקירות הבטון של הממ"ד עלינו להיעזר בליווי צמוד של מהנדס בניין. לפני תחילת העבודה יש להציג את התוכנית בפני המהנדס ולבקש ממנו אישור לביצוע העבודה. רק לאחר קבלת האישור יוכל המנסר להתחיל בעבודה. פגיעה לא מקצועית בקירות הממ"ד עלולה להחליש את כל המבנה ולסכן את דיירי הבניין.  

בעת ביצוע עבודות קידוח או ניסור בממ"ד יש ליצור מעטפת הגנה בזמן העבודה. יש להציב קורות תמיכה שיעניקו ביטחון לתקרת החדר ויהוו חלופה זמנית לקירות שאותם ניסרנו. לאחר סיום עבודת הניסור יש להזמין שוב את מהנדס הבניין שיאשר את העבודה וייתן אישור להוריד את עמודי התמיכה.

 אם אתם רוצים להתקין מזגן בחדר הממ"ד, תוכלו להתקין רק מזגן קיר. התקנה של מזגן מרכזי או מיני מרכזי אינה מהווה אופציה מאחר שבחדר הממ"ד חייבים לשמור על בידוד איכותי, וכניסה של אוויר מחללים אחרים בבית עשויה להוות סכנה ממשית בעת התקפה בחומרים כימיים.

החוק מאפשר להוסיף פתח של כעשרה סנטימטר עבור המזגן אך בתנאי שאפשר יהיה לשלוט בכניסת האוויר. קחו בחשבון כי התקנת מזגן בחדר הממ"ד דורשת גם יצירת תשתית חשמלית מתאימה כמו קידוח בקיר הבטון להוספת שקעים חשמליים ועוד.

המחיר של קידוח או ניסור בקיר הבטון בממ"ד משתנה מעבודה לעבודה בהתאם לפרמטרים שונים כמו טיב התשתיות, המורכבות של העבודה, משך זמן העבודה והגובה שבה היא מתבצעת.

אם אתם מרצפים את רצפת הממ"ד באמצעות הדבקה של אריחי רצפה חדשים על הרצפה הקיימת, כדאי לכם לקצר את דלת הממ"ד. קיצור הדלת מתבצע באמצעות ניסור רוחבי של דלת הפלדה, קיצור שיהפוך כל כניסה ויציאה מחדר הממ"ד לנעימה הרבה יותר ויצמצם את החיכוך של הדלת עם הרצפה.

 לסיכום, באמצעות חברה מקצועית ובליווי של פיקוח הנדסי אפשר לבצע קידוח וניסור בחדר הממ"ד ולהפוך אותו לחדר שימושי.

 

 

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


Open chat
שלח לי וואטסאפ :)
היי!
איך אפשר לעזור לך? :)