נירוסטה במטבח - נטו שיפוצים
שיפוצים

שיפוצניק איכותי עם נטו שיפוצים

שיפוצניקים מקצועיים בפריסה ארצית


נירוסטה במטבח

פורסם על ידי פבר 15, 2016 ב טיפים לשיפוץ | 0 תגובות

נירוסטה במטבח – איפה היא נמצאת?

בין המתכות המופלאות והשימושיות ביותר בחיי היום יום ניתן למצוא את הנירוסטה. מתכת זאת, שהיא למעשה סגסוגת פלדה שמיוצרת משילוב בין כמה חומרים איננה מחלידה והיא נראית תמיד חלקה ומבריקה. מעניין לדעת שלא קיים מטבח בימינו שאיננו משופע במוצרים ובאביזרים שכוללים נירוסטה. מגוון אפשרויות העיצוב, היופי והמראה וכמובן גם העמידות הביאו לשימוש זה הן במטבחים ביתיים והן במטבחים תעשייתיים או מוסדיים.

עבודה נקייה במטבח

אם בעבר היה ניתן למצוא נירוסטה במשטחי עבודה של מטבחים תעשייתיים בעיקר, הרי שכיום נפוצים מאוד גם המטבחים הביתיים שבהם משטח העבודה עשוי נירוסטה ולא שיש או גרניט. לעומת סוגים מסוימים של שיש, שמאבדים מצבעם עם הזמן לעיתים גם נשחקים, משטח העבודה שעשוי מנירוסטה לא סובל מהתופעות הללו. יתירה מכך, זהו משטח שקל מאוד לשמור בו על הניקיון ואין כל בעיה לשטוף ולהבריק אותו בלי צורך בעבודה קשה ומתישה.

מלבד משטחי עבודה ואפילו מעקות נירוסטה לתיחום המטבח, ניתן למצוא את הנירוסטה גם באזור הכיור וסביבו. ביותר ויותר מטבחים המעוצבים באופן נקי ותעשייתי למחצה מעדיפים לעשות שימוש בכיור כסוף מפלדת אל חלד זו. נוסף על כך, גם ברזים בעיצובים מרהיבים ואשר עשויים מהפלדה המבריקה והבלתי מחלידה הזאת ניתן למצוא באין ספור דוגמאות.

נירוסטה וטיהור מים  

המים שכולנו שותים, שבהם מדיחים את הכלים ובהם גם מבשלים תבשילים שונים אינם תמיד נקיים. בבתים רבים כמו גם במפעלים נהוג לעשות שימוש במתקנים לניקוי מים וכן במסננים מיוחדים. בלא מעט מטבחים מותקנים מסנני מים ופילטרים הכוללים חלקי נירוסטה עמידים ובלתי מחלידים.

חימום ונירוסטה

בכל מטבח מבשלים ומחממים מיני מזונות בתוך התנור או על גבי הכיריים. גם כאן לא נפקד מקומה של הנירוסטה. אותה פלדת אל חלד משמשת גם לייצור תנורים וכיריים, לעיתים עם שילוב של חומרים אחרים. גם כאן, מתקבל מראה מאוד יפה, מבריק ונוצץ וגם כאן קל מאוד לשמור על הניקיון וליהנות מאוכל חם וטעים ומסביבה יפה ומסודרת.

ניתן לציין שגם כלי בישול רבים שכולם עושים בהם שימוש עשויים פלדת אל חלד (לצד כלי בישול והגשה שעשויים חומרים אחרים). בין היתר ניתן למצוא סירים, מחבתות, קערות הגשה, מגשים וכמובן גם סכינים, מזלגות, כפות וכפיות שכולים כולם עשויים נירוסטה. אך האם אלו כל השימושים של פלדה מופלאה זאת במטבח? מסתבר שלא. היא מצויה גם במדפים, מטחנות בשר, גופי תאורה ועוד.

 

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


Open chat
שלח לי וואטסאפ :)
היי!
איך אפשר לעזור לך? :)