סוגים שונים של חומרי איטום ולמה הם משמשים - נטו שיפוצים
שיפוצים

שיפוצניק איכותי עם נטו שיפוצים

שיפוצניקים מקצועיים בפריסה ארצית


סוגים שונים של חומרי איטום ולמה הם משמשים

פורסם על ידי ינו 1, 2020 ב טיפים לשיפוץ | 0 תגובות

חומרי איטום הם חלק בלתי נפרד מכל פרויקט שיפוץ כאשר חומרי האיטום תורמים לעמידות של החלל ומסייעים בשיקומו במידת הצורך. חומרים איכותיים מקנים למבנה שכבת הגנה מפני רטיבות, ריקבון, חדירת לחות, אבק וקרני שמש כך שהמבנה יוכל לבודד בצורה טובה יותר ולשמור על מראהו והקונסטרוקציה לאורך זמן.
החומרים מהווים אמצעי לחסימה וחיץ בין הפנים לחוץ וישנה חשיבות רבה בבחירת החומרים, כך שתהיה התאמה ישירה בין סוג החומר לסוג התשתית וכמובן ביצוע היישום בדרך הטובה ביותר. המטרה היא שהחומרים ישרתו את המבנה זמן ממושך.
יש לבדוק שהמוצרים אכן נוסו הפרויקטים רבים והוכחו יעילים בבדיקות קפדניות ועומדים בתקנים המחמירים ביותר. לוודא שהחומר מגיע עם מפרט מורחב לביצוע היישום בדרך המדויקת והמקצועית ביותר על ידי בעלי המקצוע שיודעים כיצד להשתמש בחומרים להגנה בין אם מדובר בבטון ובין אם מדובר בצורך נקודתי כמו מילוי חורים או תיקון סדקים. לפניכם הכרות עם 3 חומרי איטום פופולאריים:

פלסטלינה ולא מה שחשבתם

מרק אפוקסי הוא אחד מחומרי האיטום הנפוצים ביותר והוא סוג של פלסטלינה לתיקון ומילוי של סדקים המתקשה כפלדה. היתרונות הבולטים של החומר הוא בכך שהוא מתאים לשימוש גם מתחת למים ועמיד בטמפרטורות גבוהות מאוד ובתנאי סביבה מאתגרים. על מנת ליישם אותו יש לנקות היטב את האזור בו מתכננים ליישם את האיטום ולהסיר לכלוך, שומן ואבק ולשייף את המשטח באמצעות נייר זכוכית. מרק אפוקסי דומה לבצק ולכן, על מנת להפיק ממנו את המיטב יש בעצם לעסות את החומר עד קבלת מרקם הומוגני, גמיש ובגוון אחיד ולבצע מיד את המילוי לפני שהחומר יתקשה כאשר ניתן להחליק את האזור באמצעות אצבע רטובה במים. לרוב יש לחכות כיממה לייבוש מלא ובכל מקרה, השימוש במרק אפוקסי כחומר איטום הוא מאוד אפקטיבי והחומר גם רב תכליתי. פירושו של דבר שהוא מתאים למילוי ותיקון של פלסטיק, קרמיקה, זכוכית, מתכות למיניהן, שיש, אבן ואפילו עץ כולל חלונות, דלתות וריהוט המעוניינים לשקם. 

הדרך לאיטום עוברת בהדבקה

כאשר מעוניינים להדביק רכיבים זה לזה ולתרום לשכבת האיטום, ניתן להשתמש בדבק העוצמתי – דבק אפוקסי. זהו דבק מקצועי שמתקשה תוך זמן קצר של 5 דקות והתכונות החיוביות שלו הן רבות – הוא לא משנה צבע ולא מתכווץ ואפשר לאחר השימוש בו גם לבצע צביעה, לשייף ולקדוח והוא עמיד ברוב הכימיקלים. גם במקרה של השימוש בדבק, יש לנקות היטב את המשטח המיועד להדבקה ולהצמיד בחוזקה את שני הרכיבים המיועדים להדבקה ובמהירות לפני התקשות החומר. בדבק משתמשים במזרק והוא מתאים להדבקה של חומרים שונים משיש דרך אבן ועד בטן וגם אלומיניום, בדיל ועץ. הדבק מיועד להדבקה של אובייקטים אבל גם למילוי חריצים לשיקום ולחיזוק הבידוד.

נדבק ועושה את העבודה

מעוניינים לדחות מים או אבק בחדר הרחצה? לאטום את הצנרת? סרט איטום הוא בדיוק מה שחיפשתם. מדובר בסרט הדבקה גמיש ועוצמתי שנדבק בחוזקה לכל סוגי התשתיות – אפילו מתחת למים וכך הוא יכול להגן על התשתית מפני לחות, אוויר, כימיקלים מזהמים למיניהם ומתאים גם במקרים של תיקון סדקים או נזילות קלות, צנרת וכדומה. יש לחתוך את הסרט לגודל המבוקש ולהשתמש בו על שלל יישומים כולל פלסטיק, תשתיות מינראליות, זכוכית, גומי, עץ, קרמיקה ופורצלן. לרוב סרטי איטום עמידים מאוד וישרתו אתכם גם לטווח הרחוק לתקופה של עשרות שנים. הם לא נקרעים או מתפוררים ונדבקים לרוב גם לתשתיות מאתגרות להדבק כך שהסרט הוא אלטרנטיבה מצוינת לתנאי שטח מאתגרים.

כמובן שחשוב להיוועץ עם אנשי מקצוע בבחירת חומרי האיטום ולשים דגש על יישום נכון. 

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


Open chat
שלח לי וואטסאפ :)
היי!
איך אפשר לעזור לך? :)