סיבות אפשריות לנזילות בצנרת ודרכי הטיפול - נטו שיפוצים
שיפוצים

שיפוצניק איכותי עם נטו שיפוצים

שיפוצניקים מקצועיים בפריסה ארצית


סיבות אפשריות לנזילות בצנרת ודרכי הטיפול

פורסם על ידי מאי 15, 2018 ב טיפים לשיפוץ | 0 תגובות

צנרת, בין אם היא חדשה ובין אם עברו בה כמה מאות אלפי ליטרים, היא מועדת לפגיעה. מהן הסיבות האפשריות לנזילות בצנרת, ומהן דרכי הטיפול היעילות לכך?
כמובן שישנן סיבות רבות לאפשרות של נזילות אך ננסה להתמקד ולמנות את המרכזיות: בלאי טבעי, קורוזיה, שברים ופגמים (יחד עם תחזוקה לקויה), נזק מכני ויד אדם.

נזילות מסיביות

אם מדובר בנזילה משמעותית מאוד, המתרחשת בצנרת גדולה אז ודאי מדובר בנזק פיזי לצינור, שבר, קורוזיה מתמשכת ואף רכיבים ישנם שכרעו תחת העומס. במקרים כאלה ישנה בעיה גדולה מאחר וחלק מהצינורות חייבים להמשיך לעבוד (על אף שהנזילה נותנת אותותיה).

 

זכרו כי צינורות גדולים הינם אמצעי קיבול לכמויות עצומות של מים (דלק או גז) ומשכך עומדים בעומסים גדולים שיכולים להשפיע עליהם ולגרום לנזק רב.
קורוזיה היא אחת מהבעיות השכיחות ביותר במקרים כאלה מאחר ומים ומתכות למיניהן הם לא חיבור משמיים. יתרה מכך, גם פגמים בצנרת עצמה וגם פגיעות בתשתיות עשויות לגרום לאותן דליפות.

 

מה עושים במקרה של פגיעה בצנרת משמעותית, כזאת שאי אפשר לעצור את הפעילות שלה?

במקרים המצריכים איתור נזילות מים בצנרת משמעותית, שמעבירה ביום כמויות גדולות של מים,  יש להשתמש בשירותיהן של חברות לאיתור נזילות בעלות ניסיון ואמצעים מתקדמים, שיכולים לאתר ולנטר תקלות תוך כדי תנועה.
כיום הטכנולוגיה המתקדמת הביאה לאמצעים כמו הכדור החכם או הצוללן שנכנסים תוך כדי תנועה אל עומקי הצינור, מזהים את הבעיה ומשקפים את המידע בצורה מהימנה לצורך ביצוע עבודות תחזוקה.
יתר על כן, ישנם רובוטים מתקדמים שיכולים למלא את מקומם של בני האדם בביצוע עבודות התיקון ולנוע לעבר התקלה ואף לתת לה פתרון מיידי.

 

דליפות קטנות

האסוציאציה העולה מהכותרת היא בעיה קטנה, זניחה ולא משמעותית אך זה רחוק מהמציאות. זכרו כי בעיות קטנות הן פתח לבעיות גדולות יותר וגם דליפות קטנות בצינורות בעלי קוטר גדול יכולות להסתכם במאות אלפי שקלים בטווח הארוך.

לכן, כדאי לבצע ניטור ולהשתמש באמצעים טכנולוגיים המאפשרים מעקב תמידי או בתדירות גבוהה על מנת לזהות ולאתר את אותן תקלות, מבעוד מועד.
טכנולוגיה חדשנית המסוגלת לאתר נזילות של 100 מיליליטר לדקה היא טכנולוגיית הכדור החכם, אשר מאתרת ברגישות רבה את הקטנות שבנזילות גם בצינורות שהקוטר שלהם עולה על 20 צול.

חשוב מאוד לדעת כי תחזוקה שוטפת של צינורות בקטרים כאלה יכולים פעמים רבות לחסוך עשרות ואף מאות אלפי שקלים, בטח אם מדובר על תאגידי מים או עיריות ואז המספרים עולים משמעותית.

מעבר לאיתור נזילות במערכות אספקת מים ישנן גם מערכות ביוב, איתור נזילות דלק וגז ואף איתור פגיעות בתשתיות. רצוי מאוד לתקשר עם חברות מקצועיות ובעלות ניסיון שיידעו לתת מענה נרחב לבעיות הללו, לבנות תכנית המציעה חלופות לפתרון הבעיה ולספק שירותי מניעה בעתיד להימנעות מחזרה על התקלות והדליפות.

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *