צמחייה מלאכותית ברבי קומות - פרחים או עציצים? - נטו שיפוצים
שיפוצים

שיפוצניק איכותי עם נטו שיפוצים

שיפוצניקים מקצועיים בפריסה ארצית


צמחייה מלאכותית ברבי קומות – פרחים או עציצים?

פורסם על ידי פבר 11, 2019 ב טיפים לשיפוץ | 0 תגובות

צמחייה

אם לשאול לדעתי, חזותם החיצונית של בנייני מגורים חשובה כמו הנראות הפנימית שלהם, בלובי ובמסדרונות בקומות הבניין, שזו אינה פחותה מהחשיבות של נראות הדירות עצמן. רוב רבי הקומות, ובפרט בישראל, מאופיינים במראה מרובע ומכני. רובם ככולם משדרים משהו קר ולא טבעי. לפיכך, לא צריך להיות מעצב פנים דגול כדי להסכים שצמחייה דקורטיבית בסביבת הכניסה לבניין, בלובי ובמסדרונות הקומות, תוסיף המון.

בחזית הבניין וסביבתו, סביר מאוד שתהיה קרקע זמינה ותנאים אידיאליים לשתילת צמחייה טבעית, הדורשת תחזוקה שוטפת. העסקת אנשי גינון ע״י ועד הבית בתשלום סמלי, והנה נפתרה הבעיה.אולם, כשמדובר בלובי של בניין המגורים ובמסדרונות שבקומות, ולעתים גם במרפסות הקיימות בבניין, צמחייה טבעית אינה בהכרח הפתרון האולטימטיבי.

מסיבות רבות, מומלץ יותר להשתמש בצמחייה מלאכותית. על יתרונותיה של הצמחייה המלאכותית נמנים חוסר המגבלה בגודלם וסוגם של הצמחים, כל עוד אינם מפריעים לתנועה חופשית בחלל, היעדר הצורך בזמן לטיפול תחזוקתי שוטף בצמחייה פנים-מבנית, חסכון כספי, חיי נצח, והיעדרות האפשרות של אלרגיה אצל מי מדיירי הבניין. אולם, איזו צמחייה מלאכותית הכי מתאימה לבניינים רבי קומות? האם פרחים מלאכותיים או שמא דווקא עציצים מלאכותיים? הנה השוואה קצרה שתעזור לכם להחליט איך לקשט את בניין המגורים שלכם:

סוג הצמח

עציצים מלאכותיים שאינם פרחים, יגיעו בצורות מגוונות. ייתכן שיהיו צמח עשב המתנשא לגובה רב, או שמא צמח בעל עלים ירוקים המשתרכים החוצה, או אולי בכלל עצים ננסיים שנכנסים לתוך הבניין. הפרחים המלאכותיים הבאים בעציצים או כדים דקורטיביים שונים, יגיעו לרוב באשכולות. מעט כהרבה, גבעול חשוף כתפרחת צפופה.

גודל הצמח

עציצים מלאכותיים, בהם צמחייה מגוונת, לרוב עלים ירוקים למיניהם. הצמחייה המלאכותית שבעציצים לרוב תבוא במספר רב של גדלים, וחלקם אף יתנשאו לגבהים של עד 3 מטרים. בנוסף על כך, ישנם צמחים מלאכותיים המתפרסים לרוחב. לעומתם, פרחים מלאכותיים לרוב יהיו מוגבלים יותר בגודלם. בדיוק כמו פרחים טבעיים, רובם לא יתנשאו לגובה רב ויגיעו ביחידות קיבול (עציצים) בנפח קטן יותר.

צבעוניות

במקרה זה, הכף דווקא מוטית לטובת הפרחים. בעוד רוב העציצים המלאכותיים מכילים עלים וגבעולים, הרי שגווניהם יהיו בסולם החומים והירוקים, ולא מעבר לכך, הפרחים יבואו במנעד רב יותר של צבעים. החל ממספר פרחים בודדים בצבע סגול, ועד תפרחת לבנה וצפופה, ואפילו שילוב של מספר פרחים בעציץ אחד. אין ספק  שהצבעוניות המלבבת הזו מוסיפה לאווירה.

כלי קיבול והנחתם

בדרך כלל, פרחים מלאכותיים יגיעו בכלי קיבול קטן עד בינוני, בצורות שונות, שלרוב לא יהיה העיקר בצמח, ופחות יתאימו להנחה על רצפה, כאשר העציצים והעצים המלאוכתיים השונים יגיעו במגוון גדול יותר של כלי קיבול, הן בגדלים ובצורות והן באפשרויות למיקום הנחתם.

טיפ של אלופים

נסו לשלב בלובי הבניין ובמסדרונות גם עציצי פרחים קטנים וגם עציצי צמחייה גדולים, וכך תהנו מכל העולמות.

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


Open chat
שלח לי וואטסאפ :)
היי!
איך אפשר לעזור לך? :)