שילוב רצפות אפוקסי בשיפוץ מחסן. - נטו שיפוצים
שיפוצים

שיפוצניק איכותי עם נטו שיפוצים

שיפוצניקים מקצועיים בפריסה ארצית


שילוב רצפות אפוקסי בשיפוץ מחסן.

פורסם על ידי אוג 26, 2019 ב טיפים לשיפוץ | 0 תגובות

צבע אפוקסי הינו אחת הדרכים הטובות ביותר לאיטום וציפוי רצפות, השימוש בצבע זה הפך לנפוץ כיום. השימושים שלו הינם נרחבים וכוללים גם את המגזר הפרטי וגם את המגזר העסקי-תעשייתי לציין כי היתרונות של ציפוי רצפה בצבע אפוקסי הם רבים וכוללים בין השאר את הגוונים הרבים לבחירה, ואת הידבקות גבוהה לרצפה, ויתרונות רבים נוספים. יתרונות אלו הפכו את השימוש של הצבע אפוקסי נפוץ גם במחסנים, לכן ניתן לצפות את הרצפה בצורה מלאה בהתאמה לכל מחסן . ההתאמה וההתקנה הקלה הפכה את הציפוי האפוקסי למחסנים לעובדה מוגמרת . כיום בכל  שיפוץ מחסן הקבלן משלב רצפות אפוקסי ליופי והנאה.

מהו צבע אפוקסי? 

צבע אפוקסי הינו שם מקוצר למילה פוליאפוקסיד מדובר על חומר פולימרי, שמתקשה בשעה שמערבבים אותו עם חומרים מקשים. הפתרון בשימוש של חומר פולימרי הפך להיות נפוץ ביותר בעיקר מפני היתרונות הנוספים שקיימים בצבע האפוקסי כמו אטימות, עמידות גבוהה, בנוסף יתרונות נוספים שיש לצבע האפוקסי, ונותנים לו יתרונות כלפי חומרים אחרים הן: כוח הדבקה, עמידות לחום, בידוד חשמלי תכונות אלו הופכות אותו לחומר בידוד ואיטום מושלם.

איך מיישמים רצפת אפוקסי על הרצפה?

צביעת אפוקסי- כדי לצבוע בצבע אפוקסי חייבים להשתמש בתשתית קיימת החומר האפוקסי הראשוני תפקידו לקשר בין השכבות התשתית הקיימות לבין שכבות צבע האפוקסי העליונות. לאחר התייבשות הצביעה הראשונית, יש לצבוע את האזור הצבוע פעמיים נוספים.

אפוקסי בעל פילוס עצמי- שיטה זו היא שיטה שאינה מקובלת בצביעת מחסנים, ובשיפוץ מחסנים אלא היא בעיקר משמשת למטרות יופי והיא המקובלת ביותר מבין שיטות האפוקסי בסוף התהליך של הצביעה מתקבל משטח אחיד ויפה

אפוקסי רב שכבתי- שיטה זו מקובלת לשימוש על רצפות תעשייתיות. בשכבות העליונות של היציקה מפזרים גרגרי זכוכית, כדי ליצור משטח מפוספס, המונע החלקה במשטח המיוצר בשיטה זו, אשר נחשב למשטח עמיד בפני החלקה. היישום נעשה על מכשיר המכונה "הליקופטר" ייעודי לציפויים סינטטיים, המחליק את הרצפה, וגורם לה ליישר את הציפוי ומונע החלקה. 

למי מתאימה רצפת אפוקסי?

רצפת אפוקסי נמצאת בשימוש במגוון רחב של מבנים כמו מבני תעשיה, מוסכים, משרדים, וכאלמנט עיצובי בבתים רבים. כמו כן ניתן למצוא שימוש רווח ברצפת אפוקסי אצל מוסכים וחניונים בשל העמידות הגבוהה של רצפה זו בפני כתמים. 

סיכום יתרונות הרצפה אפוקסי 

  • עמידות גבוהה
  • יופי 
  • בטיחות

לכן בגלל יתרונות אלו כדאי  לשלב צבע אפוקסי בזמן שיפוץ מחסן  

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *